Laser frakcyjny- Q & A

Laser frakcyjny to nowoczesna metoda odmładzania skóry. Jest ona niezwykle atrakcyjna, ponieważ nie wymaga długiej rekonwalescencji ponadto uzyskać możesz efekt taki, jak przy zabiegu chirurgicznym!

Jaki efekt może przynieść zabieg przy użyciu lasera frakcyjnego CO2?

Laser frakcyjny CO2 daje efekt napięcia skóry, likwidacji zmarszczek, wygładzenia bruzd, korekcji blizn potrądzikowych oraz poprawy kolorytu skóry.

W jaki sposób działa laser frakcyjny CO2?

Przy pomocy lasera frakcyjnego C02 wytwarzane są w skórze właściwej niewielkie, kontrolowane uszkodzenia. Dzieje się tak ponieważ rozszczepiona wiązka lasera naświetla wybrany obszar ciała, co pozwana na objęcie zabiegiem tylko wybranych obszarów. W wyniku promieniowania następuje odparowanie tkanek w sferach mikrotermalnych, zaś energia cieplna, która dostarczana jest wgłąb skóry aktywuje procesy gojenia i wspomaga syntezę kolagenu.

 

Kto powinien poddać się zabiegowy laserem frakcyjnym CO2?

Zabiegowi laserem frakcyjnym CO2 poddać się powinny przede wszystkim osoby powyżej 30 roku życia. To wówczas zanika coraz więcej włókien kolagenowych, co skutkuje zwiotczałą i pomarszczoną skórą. Skorzystać z zabiegu powinny także osoby zmagające się z bliznami, bruzdami oraz nierównościami w kolorycie. Jest to także znakomite narzędzie dla osób borykających się z problemem blizn potrądzikowych.

Stosowanie lasera frakcyjnego CO2 miejscowo:

Zazwyczaj zabieg laserem frakcyjnym CO2 obejmuje całą twarz, aby działać na strukturę jej skóry kompleksowo, jednak nie wyklucza się przeprowadzenia zabiegu np. na jedenym, małym kawałku skóry, na którym występuje np. blizna po wypadku. Często wykonuje się także zabiegi przeciwzmarszczkowe tylko wokół oczu. Zazwyczaj zabiegi wykonuje się na twarzy, chociaż można skorzystać z lasera frakcyjnego CO2 także w innych częściach ciała, takich jak szyja i dekolt.

Czy laser frakcyjny CO2 można stosować miejscowo?
Większość zabiegów obejmuje całą twarz, aby globalnie przeciwdziałać danemu problemowi. Możliwe jest natomiast oczywiście poddanie zabiegowi jedynie fragmentu ciała np. z blizną po wypadku czy aby przeciwdziałać starzeniu jedynie w okolicach oczu. Zabieg można stosować na dowolne obszary ciała, choć najczęściej terapia dotyczy twarzy, szyi i dekoltu.

Czy zabieg laserem frakcyjnym CO2 można połączyć jeszcze z jakimś innym zabiegiem?

Doskonałym uzupełnieniem zabiegu laserem frakcyjnym CO2 jest także zabieg naświetlania innowacyjnymi lampami LED, za sprawą których gojenie się skóry przebiega szybciej i przyjemniej.

 

Znalezione obrazy dla zapytania zabiegi kosmetyczne grafika